fbpx

LMC Fpohybu

LMC Fpohybu

100 % „ano” na otázku, zda se zaměstnancům zlepšilo vnímání jejich těla. O 500 % vyšší účast oproti ostatním healthy benefits, které kdy v LMC měli  a 100 % „ano” na otázku, zda chtějí v programu pokračovat. 

„Nejlepší LMC benefit za tu dobu, co tu jsem (skoro 4 roky). Rád bych v tom pokračoval, protože člověk sám od sebe zapomene a nemá takovou skupinovou motivaci. Zároveň je to jen 15 minut, takže to musí vycházet všem. Skvělý přístup.“

O čem to celé bylo?

V LMC se svým lidem skutečně věnují a dlouho hledali partnera, který jim nabídne skutečný healthy benefit. Cílem bylo motivovat co nejvíc zaměstnanců ke zdravému pohybu a naučit je pracovat se svým tělem.

2 měsíce, 1 workshop a  48 online lekcí.

Celý program jsme přizpůsobili potřebám a situaci. Musel být online. Zahájili jsme ho webinářem Jak si (ne)prosedět zdraví a v dalších lekcích provedli tým základními principy práce s tělem při sedavém zaměstnání. 

Během úvodního webináře jsme účastníky seznámili s tím, jak jim pravidelná dávka minimálního pohybu během pracovní doby pomůže. Dál jsme pokračovali sérií online streamů, které mají v našem programu název Pohybová espressa. Jejich formát slouží k postupnému získávání znalostí a utváření pohybových návyků. Trvají 15 minut a zaměstnanci v LMC si tuto dávku pohybového povzbuzení dopřávali čtyřikrát týdně. Espressa na sebe navazují, přičemž každé se věnuje specifickému tématu. Dohromady jsme jich společně absolvovali 48. Pro co největší přínos a zapojení jsme v programu využili i naši Fpohybu výzvu. Ta do učení vnáší prvek gamifikace. Pomáhá utvářet zdravé pohybový návyky. 

„Díky za celou výzvu i za kurzy. Cvičím dodnes, a záda mě už nebolela, ani nepamatuju,“ Vlasta Polach, LMC. 

I přes nutný online charakter celého kurzu se nám podařilo udržet týmového ducha a společnou motivaci. Zpevnili jsme tak nejen zdraví, ale i vztahy!