fbpx

Plzeňský prazdroj Fpohybu

PLZEŇSKÝ PRAZDROJ FPOHYBU

Jak ulevit zaměstnancům od bolesti při fyzicky náročné práci? Vysvětlením, jak správně používat své tělo. Tak vznikly pohybové kartičky do každé peněženky v Česku i na Slovensku a video, které běží na chodbách pivovaru.

Jaké je to v pivovaru?

Některé profese dávají tělu zabrat celodenním sezením u počítače. V pivovarech Plzeňského Prazdroje je to pro některé profese o namáhavé fyzické práci. Zvedání těžkých břemen, množství nachozených kilometrů po halách, statické stání u linky, to je jen krátká ochutnávka pracovního dne kolegů z výroby. Přímo v pivovaru jsme sledovali, jak se svým tělem během těchto činností zaměstnanci zacházejí. Naslouchali jsme výzvám a problémům, kterým musí na pracovišti čelit.

Do projektu se s námi pustila oddělení vzdělávání a rozvoje, stáčíren a skladů. Lví podíl na řešení tohoto úkolu měl trenér stáčíren Michal Flachs společně s kolegou Petrem Bauerem. Na základě průzkumu a následné ideace jsme s Michalem navrhli hned několik řešení. 

Vítězný koncept obsahuje rychlý a jednoduchý návod.

Každá kartička přináší rychlý a jednoduchý návod, jak během náročné pracovní náplně ulevit tělu v odpočinkové pozici, nebo jak si dobře nastavit ergonomii sedadla, aby negativní zdravotní následky byly pro tělo minimální. Poradí, jak kompenzovat časté pohyby, třeba během nalepování etiket nebo jednostranném přemisťování kartonů. 

Na jedné straně kartičky zaměstnanci najdou fotku Michala v pracovní pozici či jak vykonává specifický pohyb, přičemž smysl a účel daného úkonu je vysvětlen na straně druhé. Kartičky jsme nafotili s Michalem a jeho kolegou kolegou Daliborem Wellanem. Zapojení interních lidí vždy pomáhá lépe předat informace dalším kolegů. Jejich velikost jsme přizpůsobili peněžence, takže ji mohou mít pořád u sebe. 

Teď pracujeme na dalším projektu určeném pro ty, kteří tráví svůj pracovní den v autě. Těšit se mohou na webinář Jak na zdravá záda, kde obchodnímu oddělení vše představíme a následnou sérii krátkých instruktážních videí, která všechny tématem provedou.